Kalendarz Reprezentacji
Czwartek 16.02.2017

Porażka Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju w Dausze

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA w Dausze. W czwartkowym meczu przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 5:7, 3:6. Spotkanie trwało godzinę i 40 minut. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w środę, ale z powodu deszczu został przełożony na kolejny dzień.

Obie zawodniczki zanotowały po jednym asie i po jednym błędzie serwisowym. W pierwszym secie - przy stanie 5:5 - Wozniacki wygrała gema przy serwisie Radwańskiej, następnie przy swoim i całą partię 7:5.

Drugi set zaczął się od kolejnych dwóch wygranych gemów przez Dunkę, która w całej partii ani razu nie dała się "przełamać" rywalce. Sama z kolei, gdy prowadziła 5:3, wygrała gema przy serwisie Polki, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.

To był 16. mecz tych tenisistek. Korzystniejszy bilans ma 18. w światowym rankingu Wozniacki, która zwyciężyła dziesięć razy. Sklasyfikowana o 12 pozycji wyżej Polka była górą w dwóch poprzednich konfrontacjach.

Radwańska na otwarcie w Dausze miała tzw. wolny los. Wozniacki pokonała w pierwszej rundzie Holenderkę Kiki Bertens 6:2, 6:3.

Rok wcześniej Radwańska dotarła w Dausze do półfinału (wówczas turniej miał wyższą rangę i znacznie większą pulę nagród). W obecnym sezonie najlepsza polska tenisistka doznała czwartej porażki - wcześniej z Amerykanką Alison Riske w ćwierćfinale w Shenzen, z Brytyjką Johanną Kontą w finale w Sydney i z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Made Nagi

Nie dodano jeszcze komentarzy.