Kalendarz Reprezentacji
Środa 08.02.2017

Janowicz awansował do 1/8 finału turnieju w Sofii

Jerzy Janowicz awansował do 1/8 finału halowego turnieju ATP na kortach twardych w Sofii. Polski tenisista w pierwszej rundzie pokonał Izraelczyka Dudiego Selę 6:4, 6:4. Spotkanie trwało zaledwie 66 minut. W drugim secie 72. w rankingu ATP Sela prowadził 3:1, ale 267. w tym zestawieniu Janowicz odrobił straty. Polak posłał 10 asów, ale zaliczył też siedem podwójnych błędów.

Była to trzecia w karierze konfrontacja mierzącego 203 cm łodzianina z niższym o 28 cm Izraelczykiem. Po raz drugi lepszy był pierwszy z graczy. Janowicz znalazł się w głównej drabince bez konieczności gry w kwalifikacjach dzięki skorzystaniu z tzw. zamrożonego rankingu.

W 1/8 finału zmierzy się z rozstawionym z "trójką" Grigorem Dimitrowem, półfinalistą styczniowego Australian Open. Z Bułgarem spotkał się dotychczas trzykrotnie - wygrał raz.

W Sofii do debla zgłosiło się dwóch Polaków, którzy już na otwarcie stanęli po przeciwnych stronach siatki Mariusz Fyrstenberg i Słowak Martin Klizan pokonali rozstawionych z "czwórką" Marcina Matkowskiego i Pakistańczyka Aisama-Ul-Haqa Qureshiego.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Lynn Bo Bo

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Whoops, looks like something went wrong.