debiut: 27.10.2007, Düsseldorf (58. miejsce - sprint F)
Debiut w PŚ
27.10.2007, Düsseldorf (58. miejsce - sprint F)

Pierwsze punkty w PŚ
16.02.2008, Liberec (58. miejsce - 7,6 km F)
Swe pierwsze punkty w zawodach Pucharu Świata zdobyła 16 lutego 2008 w Libercu zajmując 25. miejsce. Rok później podczas mistrzostw świata zajęła 21. miejsce w biegu na 30 km techniką dowolną. Członkini sztafety 4 x 5 km podczas mistrzostw świata w Libercu, w składzie z Justyną Kowalczyk, Sylwią Jaśkowiec i Pauliną Maciuszek zajęła 6. miejsce, które jest najlepszym od wielu lat wynikiem polskiej sztafety w historii startów w mistrzostwach świata. Polki powtórzyły ten wynik podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010. Sama Kornelia osiągnęła tam życiowy sukces, zajmując 11. miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną. Była także 9. w sprincie drużynowym z Sylwią Jaśkowiec, 39. w biegu na 10 km techniką dowolną i 35. w biegu na 15 km techniką łączoną. Wyniki te zostały jednak anulowane z uwagi na późniejsze wykrycie niedozwolonych środków w organizmie.