Kalendarz Reprezentacji
Sobota 25.03.2017

Justyna Kowalczyk czwarta w maratonie Arefjaellsloppet

Justyna Kowalczyk (Team Santander) zajęła w sobotę czwarte miejsce w maratonie narciarskim Arefjaellsloppet (50 km) w szwedzkim Are. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Britta Johansson Norgren. Polka straciła do niej 33,1 s. Druga była Czeszka Katerina Smutna - 2,0 straty, a trzecia Norweżka Kari Vikhagen Gjeitnes - 4,9 za triumfatorką.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Anders Aukland. O jego zwycięstwie nad rodakiem Tordem Aslem Gjerdalenem zdecydowała analiza zapisu wideo.

Maratony mają długą tradycję, jednak cykl Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach.

W historii swojej rywalizacji w Ski Classics podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego ma na koncie trzy zwycięstwa. W 2015 roku wygrała w Biegu Wazów, rok później właśnie Arefjaellsloppet, a tydzień temu w norweskim Birkebeinerrennet.

Do końca cyklu pozostały dwa biegi. 1 kwietnia Kowalczyk wystartuje w Norwegii (Reistadlopet, 50 km), a tydzień później w Finlandii (Yllas-Levi, 67 km).

 

Źródło: PAP foto: PAP/Grzegorz Momot

Nie dodano jeszcze komentarzy.