Kalendarz Reprezentacji
Niedziela 12.02.2017

25. miejsce Gwizdoń w biegu na dochodzenie na 10 km

Niemka Laura Dahlmeier wygrała bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowych mistrzostw świata w austriackim Hochfilzen i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem w Oslo-Holmenkollen. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 25. miejsce. Dahlmeier była druga w piątkowym sprincie, zwycięskim dla Czeszki Gabrieli Soukalovej, a dzień wcześniej wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej.

Srebro zdobyła w niedzielę Białorusinka Daria Domraczewa, a brąz - Koukalova. Czeszka miała pecha na pierwszym strzelaniu, gdy posłuszeństwa odmówił karabin. Przez to zdobywczyni Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie straciła kilkanaście cennych sekund.

Dahlmeier zdobyła drugi w karierze złoty medal w konkurencji indywidualnej MŚ. Powiększyła też przewagę nad rywalkami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 12 zwycięstw w cyklu, w tym pięć w trwającym sezonie.

Znakomicie spisała się Domraczewa, która zajęła dopiero 27. miejsce w sprincie i miała do Dahlmeier minutę i 21 sekund straty. Bezbłędne strzelanie i bardzo dobry bieg pozwoliły jej awansować o 25 pozycji. Ostatecznie straciła do triumfatorki 11,6 s.

Domraczewa dopiero w styczniu wznowiła starty w PŚ. Wcześniej pauzowała przez kilkanaście miesięcy - najpierw opuściła cały sezon 2015/16 z powodu przebytej wcześniej mononukleozy, a 1 października urodziła się córka jej i najbardziej utytułowanego biathlonisty w historii Norwega Ole Einara Bjoerndalena, który również startuje w Hochfilzen.

Gwizdoń bardzo dobrze strzelała w niedzielnych zawodach - spudłowała tylko raz na 20 prób. Dzięki temu awansowała o 13 lokat z 38. pozycji w sprincie. Krystyna Guzik była 47., a Monika Hojnisz zajęła 51. miejsce.

O godzinie 15 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn na 12,5 km z udziałem Grzegorza Guzika (53. w sprincie). Po dwóch dniach przerwy walka o medale wznowiona zostanie w środę, gdy na 15 km ścigać się będą kobiety.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Lisi Niesner

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Whoops, looks like something went wrong.