Kalendarz Reprezentacji
Sobota 19.08.2017

Zwycięstwo i porażka Polek w sparingach z Czeszkami

Przygotowujące się do mistrzostw Europy polskie siatkarki rozegrały w Brnie dwa mecze kontrolne z reprezentacją Czech. Pierwszy zakończył się zwycięstwem podopiecznych Jacka Nawrockiego 3:1, w rewanżu lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 3:1. 

Biało-czerwone nieco ponad tydzień temu rozpoczęły w Szczyrku przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu, a w czwartek i piątek rozegrały sparingi z Czeszkami. Rywalki również wystąpią w europejskim czempionacie, ale wcześniej, bo już za cztery dni, w Rotterdamie wezmą udział w trzeciej rundzie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem Polek. W rewanżu obaj trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Pierwsze trzy wygrały Czeszki, a w dodatkowej partii lepsze okazały się biało-czerwone. "Oba zespoły bardzo dobrze się znają, w tym roku często spotykały się. Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż nasze rywalki. My ciężko pracujemy, one niebawem zagrają w dalszej części eliminacji mistrzostw świata. Zadaniem dwóch sparingów w Brnie było przećwiczenie niektórych ustawień" - powiedział trener Nawrocki na stronie PZPS.

Reprezentantki po sparingach z Czeszkami wrócą do Szczyrku, a po sobotnich zajęciach otrzymają dwa dni wolnego. Kolejne mecze sparingowe rozegrają 25 i 26 sierpnia.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji w dniach 22 września - 1 października. Polki w grupie A w Baku zmierzą się z Niemcami, Węgrami i Azerbejdżanem.

 

Źródło: PAP foto: PAP/Piotr Polak

Nie dodano jeszcze komentarzy.