Kalendarz Reprezentacji
Poniedziałek 24.07.2017

Polki na trzecim miejscu po rundzie eliminacyjnej WGP

Siatkarki Korei Południowej wygrały rundę zasadniczą World Grand Prix drugiej dywizji. Polki zanotowały siedem zwycięstw i dwie porażki i zajęły trzecią lokatę. W najbliższy weekend w Ostrawie Polska, Czechy, Korea i Niemcy zagrają w turnieju finałowym. 

Polki na zakończenie fazy zasadniczej cyklu w południowokoreańskim Suwonie pokonały Kolumbię i Kazachstan po 3:0 i uległy Korei Płd. 0:3. Ta ostatnia porażka kosztowała je utratę drugiej lokaty na rzecz Niemiek, które z kompletem zwycięstw zakończyły rywalizację w kanadyjskim Richmond.

W półfinale podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają z Czeszkami (gospodarz turnieju przy ustalaniu par półfinałowych traktowany jest jako pierwszy zespół z rundy eliminacyjnej), a Korea z Niemkami. Tylko zwycięzca Final Four uzyska prawo startu w elicie World Grand Prix w przyszłym sezonie.

Biało-czerwone po raz czwarty wystąpią w turnieju finałowym drugiej dywizji (dwukrotnie były gospodarzem). Najbliżej awansu do elity był przed rokiem w Warnie, gdzie przegrały w finale z Dominikaną 2:3, choć prowadziły w setach 2:0.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Laurent Gillieron

Nie dodano jeszcze komentarzy.