Kalendarz Reprezentacji
Wtorek 11.07.2017

Polscy siatkarze pozostali na 5. miejscu w rankingu CEV

Polscy siatkarze, mimo słabego występu w Lidze Światowej, utrzymali piąte miejsce w europejskim rankingu. Liderami są Francuzi, którzy w niedzielę triumfowali w tych rozgrywkach. Kolejne miejsca zajmują Rosjanie i Serbowie. 

Biało-czerwoni w Lidze Światowej zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji. To był najsłabszy występ do 2014 roku, kiedy też zajęli ósmą lokatę, a we wrześniu tego roku zdobyli pierwszy do 40 lat złoty medal mistrzostw świata. W tym sezonie na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce mistrzostwa Europy.

Tytułu na nich będą bronić Francuzi, którzy byli też najlepsi w Lidze Światowej i są liderem rankingu CEV. Na drugie miejsce tego zestawienia awansowali Rosjanie, a na trzecim utrzymali się Serbowie.

W pierwszej dziesiątce największy spadek zanotowali Włosi - ostatnia drużyna tzw. elity w Lidze Światowej. Teraz Italia znajduje się na czwartej pozycji - tuż przed Polakami.

Kobiecy ranking zostanie zaktualizowany po rozgrywkach World Grand Prix. W ostatniej edycji - w sierpniu zeszłego roku - Polki zajmowały dziewiątą lokatę.

 

Czołówka rankingu CEV mężczyzn:

1. Francja 288 pkt

2. Rosja 280

3. Serbia 274

4. Włochy 270

5. Polska 268

6. Bułgaria 266

7. Belgia 248

8. Niemcy 242

9. Słowenia 240

10. Finlandia 234

 

Źródło: PAP foto: PAP/Andrzej Grygiel

Nie dodano jeszcze komentarzy.