Kalendarz Reprezentacji
Czwartek 17.08.2017

Polacy zagrają w turnieju kwalifikacyjnym w Portugalii

Portugalia będzie gospodarzem turnieju z udziałem Polski, Cypru i Kosowa w grupie 4 pierwszej fazy kwalifikacji mistrzostw świata w 2019 roku w piłce ręcznej mężczyzn - poinformowała w czwartek europejska federacja. Zawody odbędą się od 12 do 14 stycznia 2018 roku. Do decydującej rundy play off awansuje tylko najlepszy zespół.

Początkowo rywalizacja miała się odbywać systemem mecz i rewanż, każdy z każdym. Później okazało się, że drużyny wolą rozegrać jeden turniej, a Polska była zainteresowana jego organizacją. Przeprowadzone zostało losowanie, w którym więcej szczęścia miała Portugalia i to właśnie tam przyjadą ekipy Polski, Cypru i Kosowa.

Na podobny, turniejowy scenariusz zdecydowano się w grupie 2. Litwa u siebie zagra z Łotwą, Izraelem i Gruzją. W obu grupach pierwszeństwo wyboru miały reprezentacje Gruzji i Kosowa, ale z tego przywileju nie skorzystały. Polacy byli w "kolejce" po Portugalii.

Jeśli biało-czerwoni zwyciężą w styczniowych prekwalifikacjach, zagrają w play off z rywalem uczestniczącym w ME 2018; Polaków zabraknie w chorwackiej imprezie. Dopiero lepszy z takiej pary wystąpi w mistrzostwach świata, które odbędą się w Niemczech i Danii (10-29 stycznia 2019).

W grupie 3 wcześniej ustalono, że gospodarzem będą Włosi. Pozostali uczestnicy turnieju to: Rumunia, Ukraina i Wyspy Owcze. W pozostałych grupach (1, 5, 6) obowiązywać będzie system ligowy. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/Adam Warżawa

Nie dodano jeszcze komentarzy.