Kalendarz Reprezentacji
Niedziela 19.03.2017

Polska – Słowacja 29:25 w meczu turnieju piłkarek ręcznych

Reprezentacja Polski wygrała ze Słowacją 29:25 (17:11) w swoim ostatnim meczu rozgrywanego w Gdańsku towarzyskiego turnieju piłkarek ręcznych. We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu Białoruś pokonała Ukrainę 24:23 (11:13).

Turniej zakończył się sukcesem Białorusinek, które odniosły komplet trzech zwycięstw. Polki zajęły drugie miejsce – biało-czerwone wygrały z Ukrainą 26:17 oraz przegrały z triumfatorkami 23:24. Na trzeciej pozycji uplasowały się Słowaczki, a na ostatniej z trzema porażkami Ukrainki. Najbardziej wartością zawodniczką imprezy wybrano Kingę Achruk.

Przed meczem ze Słowacją w polskim zespole powiększyło się grono zawodniczek mających problemy zdrowotne. Do Moniki Kozłowskiej, która nabawiła się urazu na początku piątkowej konfrontacji z Białorusią, dołączyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Janiszewska. Na rozgrzewce skrzydłowa Vistalu Gdynia zderzyła się z Hanną Sądej i odniosła kontuzję stawu skokowego.

Wyrównany był jednak tylko początek spotkania, bo od stanu 4:4 w 9. minucie zaznaczyła się wyraźna przewaga gospodyń. Do przerwy biało-czerwone wygrywały 17:11, a w pierwszych 30 minutach skutecznością imponowała Kinga Grzyb, która zdobyła sześć bramek, z czego cztery z rzutów karnych.

W drugiej połowie Słowaczki zdołały co prawda zmniejszyć straty do trzech trafień – w 45. minucie przegrywały 21:24, ale na więcej Polki już rywalkom nie pozwoliły. Do końca tego dość chaotycznego w końcówce meczu podopieczne trenera Leszka Krowickiego utrzymywały bezpieczną przewagę.

Biało-czerwone przebywały na zgrupowaniu w Gdańsku od poniedziałku. Ten obóz i kończący je turniej były jednym z etapów przygotowań do eliminacyjnych meczów mistrzostw świata z Rosją. Pierwsze spotkanie z mistrzyniami olimpijskimi odbędzie się 9 czerwca w Astrachaniu, a rewanż sześć dni później w Koszalinie.

Źródło: PAP foto: PAP/Adam Warżawa