Kalendarz Reprezentacji
Piątek 24.02.2017

Zakończenie el. MŚ piłkarzy ręcznych w Ergo Arenie

18 czerwca meczem z Rumunią polscy piłkarze ręczni zakończą eliminacje mistrzostw Europy, które w styczniu 2018 roku odbędą się w Chorwacji. To spotkanie, tak jak pierwsza kwalifikacyjna potyczka z Serbią, rozegrane zostanie w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. 

Po dwóch spotkaniach Polacy są jedynym zespołem w grupie drugiej bez punktu. 3 listopada w pierwszym meczu przegrali w Ergo Arenie z Serbią 32:37, a trzy dni później ulegli w Kluż-Napoka Rumunii 23:28.

Dwa najbliższe eliminacyjne spotkania biało-czerwoni rozegrają na początku maja z Białorusią – pierwsze na wyjeździe, a 14 czerwca, także na terenie rywali, zmierzą się z Serbią. Te kwalifikacje podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zakończą w niedzielę 18 czerwca meczem z Rumunią, która jako jedyna odniosła w grupie drugiej dwa zwycięstwa.

- Od 2012 roku reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegrała w Ergo Arenie 10 spotkań, które obejrzało 90 tysięcy kibiców. Na komplet publiczności liczymy również 18 czerwca, bo mecz z Rumunią może zadecydować, jakie drużyny awansują do mistrzostw Europy. Bilety są w sprzedaży od piątku, a skalkulowane zostały w przystępnej cenie – wejściówki kosztują od 15 do 99 złotych - powiedział PAP rzecznik prasowy hali Bartosz Tobieński. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/Adam Warżawa

Nie dodano jeszcze komentarzy.