Kalendarz Reprezentacji
Poniedziałek 28.08.2017

Gol Zielińskiego, zwycięstwo Napoli

Piłkarze Napoli pokonali na własnym stadionie Atalantę Bergamo 3:1 w niedzielnym meczu 2. kolejki włoskiej ekstraklasy. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Zieliński, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego.

Do przerwy niespodziewanie wygrywała Atalanta. Zieliński wyrównał w 56. minucie, kiedy przejął przed polem karnym gości wybitą piłkę i uderzył z woleja w "okienko" bramki. Gol Polaka wyraźnie natchnął gospodarzy, którzy dalej atakowali. Pięć minut później prowadzenie dał im Belg Dries Mertens, a w końcówce wynik ustalił Chorwat Marko Rog. W drużynie Napoli cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Arkadiusz Milik. Zieliński został zmieniony w 75. minucie.

W niedzielę w Serie A zaprezentowało się jeszcze dwóch piłkarzy powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią i Kazachstanem - występujący w Sampdorii Genua Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Linetty rozegrał cały mecz, a Bereszyński wszedł na boisko w 68. minucie. Ich zespół wygrał na wyjeździe z Fiorentiną 2:1. W drużynie SPAL 2013 Ferrara zadebiutował Bartosz Salamon. 26-letni obrońca w końcówce został ukarany żółtą kartką, a beniaminek pokonał u siebie Udinese 3:2.

W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus Turyn, który już w sobotę na wyjeździe wygrał z Genoą 4:2. Oprócz "Starej Damy" dwa zwycięstwa na koncie mają: Inter Mediolan, Napoli, AC Milan oraz Sampdoria.

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Cesare Abbate