Kalendarz Reprezentacji
Niedziela 27.08.2017

250. mecz Piszczka w Bundeslidze

Łukasz Piszczek rozegrał 250. mecz w Bundeslidze, a Borussia Dortmund pokonała Herthę Berlin 2:0 w 2. kolejce rozgrywek. Żaden inny polski piłkarz nie ma na koncie więcej występów w niemieckiej ekstraklasie. Ekipa z Zagłębia Ruhry objęła prowadzenie w tabeli.

Wcześniej Robert Lewandowski strzelił w ciągu trzech minut dwie bramki i uratował Bayern Monachium przed remisem z Werderem Brema. Mistrz kraju wygrał 2:0, a kapitan reprezentacji Polski ma już trzy trafienia w tym sezonie. Bawarczycy bardzo długo męczyli się z Werderem. Nie mieli pomysłu na atak, stwarzali mało okazji podbramkowych. Aż do 72. minuty, kiedy Lewandowski wykorzystał podanie Francuza Kingsleya Comana i zdobył pierwszego gola w tym meczu. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem polski snajper popisał się indywidualną akcją.

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Friedemann Vogel