Kalendarz Reprezentacji
Poniedziałek 15.05.2017

Piąty gol Zielińskiego w Serie A

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w wyjazdowym meczu 36. kolejki ekstraklasy z Torino (5:0). To piąty w tym sezonie gol Polaka, który pojawił się na placu gry w 64. minucie, a do siatki trafił prawie kwadrans później. W 82. na boisko wszedł Arkadiusz Milik.

Wcześniej bramki dla gości w Turynie zdobyli Hiszpan Jose Callejon (w siódmej i 76. minucie), Lorenzo Insigne (60.) i Belg Dries Mertens (72.). Zieliński ustalił wynik spotkania w 78. minucie po strzale z kilkunastu metrów.

To zwycięstwo przybliżyło Napoli do wicemistrzostwa kraju, a co za tym idzie - bezpośredniego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Maurizio Sarriego zgromadzili 80 punktów i o dwa wyprzedzają Romę. Zespół Wojciecha Szczęsnego wieczorem zmierzy się z prowadzącym w tabeli Juventusem (85 pkt), który zapewni sobie szósty z rzędu tytuł jeśli zdobędzie przynajmniej jeden punkt.

Źródło: PAP foto:PAP/EPA/Filippo Venezia