Kalendarz Reprezentacji
Wtorek 13.12.2016

Lewandowski 16. w plebiscycie "France Football"

Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2016 roku w plebiscycie magazynu "France Football", organizowanego już samodzielnie, bez udziału FIFA. Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zajął 16. miejsce. 

Pod koniec października prestiżowy magazyn ujawnił nazwiska 30 nominowanych piłkarzy. W poniedziałek ogłosił ostateczne rozstrzygnięcia, co kilka minut prezentując miejsce kolejnego zawodnika (od końca).

Ronaldo otrzymał Złotą Piłkę po raz czwarty w karierze, wcześniej za 2008, 2013 i 2014 rok. Drugie miejsce zajął Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony, a trzecie Francuz Antoine Griezmann z Atletico Madryt. W czołowej szóstce znaleźli się tylko piłkarze z klubów hiszpańskich. 

Lewandowski, jak poinformowano w poniedziałkowy wieczór, zajął 16. miejsce. Przypomniano, że w mijającym roku wywalczył z Bayernem mistrzostwo i puchar kraju, został także królem strzelców niemieckiej ekstraklasy. W barwach biało-czerwonych 28-letni napastnik awansował do ćwierćfinału Euro 2016 (jedna bramka). Bardzo udana była dla niego jesień - w eliminacjach mistrzostw świata 2018, wraz z Ronaldo, jest liderem klasyfikacji strzelców. Na oficjalnym koncie na Twitterze Lewandowskiego, w odpowiedzi na wpis jednej z gazet dotyczący odległego miejsca Polaka, zostało zamieszczone słowo: "le cabaret".

"France Football" przyznaje Złotą Piłkę od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od tego roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

 

Źródło: PAP foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Nie dodano jeszcze komentarzy.