Kalendarz Reprezentacji
Czwartek 24.11.2016

Teodorczyk i Jędrzejczyk w kolejnej rundzie Ligi Europejskiej

Anderlecht Bruksela, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, FK Krasnodar, którego piłkarzem jest Artur Jędrzejczyk to kolejne drużyny, które zapewniły sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. W fazie pucharowej zajętych jest już siedem miejsc. 

Anderlecht w czwartek pokonał na wyjeździe FK Gabala 3:1, a jednego z goli zdobył Teodorczyk, który wciąż imponuje skutecznością. Było to piąte trafienie Polaka w fazie grupowej LE, a w sumie 18. w 22 występach w barwach belgijskiego zespołu. Niepokonany Anderlecht z 11 pkt prowadzi w tabeli grupy C, a ekipa FK Gabala, której rezerwowym bramkarzem jest Dawid Pietrzkiewicz, z zerowym dorobkiem jest ostatnia. 

Teodorczyk był jedynym Polakiem, który pojawił się na boisku w pierwszej serii spotkań 5. kolejki. Z ławki rezerwowych poczynania kolegów z FK Krasnodar oglądał Artur Jędrzejczyk, a jego zespół zremisował z FC Salzburg 1:1. To wystarczyło jednak do zapewnienia sobie drugiej lokaty w grupie I, gdyż kolejkę przed zakończeniem zmagań rosyjski klub o trzy punkty wyprzedza austriacki, a ma lepszy bilans bezpośrednich meczów.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Filip Singer

Nie dodano jeszcze komentarzy.