Kanał RSS


Subskrybuj RSS

[wymagana przeglądarka obsługująca RSS
lub czytnik RSS]

TakdlaKadry.pl - Naprawiamy wizerunek polskiej piłki

ePilka.pl - polska piłka za granicą

www.radiogol.pl

www.futbolnet.pl

blog.orange.pl/sportowy

Live-scores.pl

iGol.pl

Czas Futbolu - Twój portal o piłce nożnej

FCB24.com

Logo wolontariatu EURO 2012

2011-05-13 07:45:07

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona programowi wolontariatu podczas UEFA EURO 2012. Główne założenia programu przedstawił Adam Olkowicz, dyrektor turnieju w Polsce. Zaprezentowano również oficjalne logo wolontariatu.

Rekrutacja wolontariuszy rozpocznie się 14 czerwca 2011 r., a kandydaci będą mogli składać aplikację za pośrednictwem strony internetowej UEFA.com. Wolontariuszem może zostać osoba, która do 1 marca 2012 roku ukończy 18 lat oraz dobrze zna język angielski. Powinna być też odpowiedzialna i umieć pracować w zespole. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą od września do listopada 2011 roku ośmiu miastach, które są gospodarzami mistrzostw. Wszyscy aplikujący zostaną powiadomieni o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku do końca grudnia 2011 roku.

W Polsce i na Ukrainie pracowników UEFA w 20 różnych obszarach operacyjnych będzie wspierać około 5 500 wolontariuszy, czyli ok. 600-700 osób w każdym z miast. Jedynie w Warszawie przewidziano wsparcie około 1000 osób. Wolontariusze (w 80 procentach osoby pochodzące z Polski i Ukrainy) będą służyć pomocą w oficjalnych miejscach UEFA EURO 2012 – na stadionach, lotniskach i w hotelach.

– Organizacja EURO 2012 bez udziału wolontariuszy nie byłaby możliwa – powiedział Adam Olkowicz. – Od wolontariuszy zależy w dużej mierze sukces mistrzostw, gdyż to właśnie oni bardzo często mają pierwszy kontakt z kibicami - dodał.

Podczas konferencji Adam Olkowicz zaprezentował także logo Wolontariatu UEFA EURO 2012. Logo opracowała ta sama agencja, która zaprojektowała również logo EURO 2012. Logotyp w kształcie litery “V” (od angielskiego słowa volunteer) odzwierciedla wartości promowane przez program – pasję, zwycięstwo, radość, solidarność i jedność.

Źródło: PZPN


Dodaj do FacebookaDodaj do BlipaDodaj do Twittera
powrót