Kalendarz Reprezentacji
Sobota 02.09.2017

Trzech Polaków na podium w ostatnim mityngu Diamentowej Ligi

Marcin Lewandowski był drugi - 1.44,53, a Adam Kszczot trzeci - 1.44,84 w biegu na 800 m w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Brukseli. Wygrał Botswańczyk Nijel Amos - 1.44,53. Na podium w stolicy Belgii stanął także trzeci Piotr Małachowski, który dyskiem rzucił 65,73.

Kszczot (RKS Łódź) i Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) osiągnęli swoje najlepsze tegoroczne wyniki i to mimo niesprzyjającej pogody. Nie tylko było zimno, ale także deszczowo. Drugie miejsce w Brukseli wycenione zostało na 20 tys. dolarów, trzecie na 10 tys.

W konkursie dyskoboli najlepszy okazał się mistrz świata Litwin Andrius Gudzius - 68,16. Trzeci był Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) - 65,73, a szósty Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) - 64,20.

Poniżej własnych oczekiwań wystąpiła Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Brązowa medalistka mistrzostw świata skoczyła wzwyż 1,88 m i została sklasyfikowana na piątej pozycji. To jeden z jej gorszych występów w tym sezonie. 24 zwycięstwo z rzędu zanotowała Maria Lasickiene. Rosjanka, startująca pod neutralną flagą, uzyskała 2,02. To były jej 15. zawody w tym sezonie, w których zaliczyła przynajmniej dwa metry.

Ósma na 1500 m była zmagająca się z kontuzją łydki Angelika Cichocka (SKLA Sopot). Mimo bólu miała czas 4.02,77, co jest jej czwartym wynikiem w karierze. Najlepsza była Kenijka Faith Kipyegon - 3.57,04.

To był ostatni mityng cyklu Diamentowej Ligi.

Źródlo: PAP foto: PAP/Bartłomiej Zborowski