Kalendarz Reprezentacji
Poniedziałek 21.08.2017

Diamentowa Liga: zwycięstwa Fajdka i Fiodorow, podium Kszczota i Lewandowskigo

Joanna Fiodorow i mistrz świata Paweł Fajdek wygrali pokazowe konkursy rzutu młotem w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Świetnie spisali się 800-metrowcy. Wicemistrz globu Adam Kszczot był drugi, a trzeci na mecie zameldował się Marcin Lewandowski. Kszczot (RKS Łódź) miał wynik 1.45,28, a Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 1.45,33. Wygrał Botswańczyk Nijel Amos - 1.44,50.

Polacy tradycyjnie czekali na końcówkę. Lewandowski pobiegł odważniej od Kszczota i na ostatnią prostą wychodził na trzeciej pozycji. Wicemistrz świata musiał przebijać się niemal z końca, wyprzedził Lewandowskiego na ostatnich metrach. Obaj zakwalifikowali się do finału Diamentowej Ligi.

Dobrze Wielkiej Brytanii w tym sezonie nie będzie wspominać Sylwester Bednarek (RKS Łódź). Halowy mistrz Europy w skoku wzwyż nie zaliczył wysokości 2,24 i został sklasyfikowany wynikiem 2,20 na szóstej pozycji. To oznacza, że w finałowych zawodach Diamentowej Ligi Polaka nie będzie.

Po raz pierwszy w historii Diamentowej Ligi, ale jeszcze jako konkurencja pokazowa, rozegrano konkursy rzutu młotem mężczyzn i kobiet. Wygrali je Polacy - mistrz świata Paweł Fajdek (Agros Zamość) i Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań). Fajdek miał mierzone tylko dwie z sześciu prób. W najdalszej - szóstej - uzyskał 78,51 m. Wygrał z Brytyjczykiem Nickiem Millerem - 71,69 i Niemcem Johannesem Bichlerem - 70,06.

W rywalizacji kobiet najlepsza była szósta zawodniczka MŚ Fiodorow. Zwycięstwo dał jej już pierwszy rzut w konkursie na odległość 71,14 m. Okazała się lepsza od Brytyjki Sophie Hitchon - 70,96 i Niemki Carolin Paesler - 65,97.

Szósta rywalizację na 1500 m ukończyła Angelika Cichocka (SKLA Sopot) - 4.03,18. Polka z pierwszego miejsca klasyfikacji generalnej awansowała do finału Diamentowej Ligi. W Birmingham na 12. miejscu finiszowała Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - 4.07,85. A wygrała Etiopka Dawit Seyaum - 4.01,36.

Dwóch reprezentantów Polski było także w konkursie kulomiotów. Lepiej spisał się Michał Haratyk (AZS AWF Kraków), który pchnął 21,01 i zajął piątą pozycję. Dziewiąty był Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) - 19,99. Wygrał Nowozelandczyk Tomas Walsh - 21,83. Z biało-czerwonych w finałowej rozgrywce kibice zobaczą Bukowieckiego, a nie Haratyka, dla którego był to w tym sezonie pierwszy start w Diamentowej Lidze.

W kalendarzu zostały już tylko dwa finałowe mityngi - 24 sierpnia w Zurychu i 1 września w Brukseli. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/Tytus Żmijewski

Nie dodano jeszcze komentarzy.