Kalendarz Reprezentacji
Sobota 22.07.2017

Diamentowa Liga: rekord Polski Lewandowskiego, wygrana Liska

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) poprawił wynikiem 3.34,04 rekord Polski w biegu na 1500 m. W mityngu Diamentowej Ligi w Monako zajął ósme miejsce. Najlepszy w skoku o tyczce był natomiast Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - 5,82.  

Lewandowski wrócił teraz do rywalizacji po przerwie na zgrupowanie w St. Moritz. Dotychczasowy rekord kraju od sześciu lat wynosił 3.34,45 i należał do Artura Ostrowskiego. Trenujący ze swoim bratem Tomaszem Lewandowski był już wcześniej bliski jego poprawienia. W połowie czerwca w Sztokholmie uzyskał czas 3.34,50.

W skoku o tyczce Lisek jako jedyny przeskoczył 5,82 m, ale na 5,87 m się zatrzymał. Trzy próby były nieudane. Czwarty zawodnik igrzysk skoczył w hali jako pierwszy Polak w historii sześć metrów, ale na stadionie nie uzyskuje tak dobrych rezultatów. Wysokość 5,82 to dla niego wyrównany rekord życiowy. Tym bardziej cenny, że… na pożyczonej tyczce. Jego sprzęt zagubił się w drodze z ostatniego mityngu w Rabacie i nie dotarł na mityng w Księstwie. W Monako w konkursie skoku o tyczce startować miał także Paweł Wojciechowski, ale mistrz świata z Daegu (2011) przeziębił się i zrezygnował z wyjazdu.

To był dla lekkoatletów ostatni poważny sprawdzian przed mistrzostwami świata, które w dniach 4-14 sierpnia odbędą się w Londynie. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Filip Singer

Nie dodano jeszcze komentarzy.