Kalendarz Reprezentacji
Niedziela 09.07.2017

Rekord Polski Cichockiej na milę, najlepszy start w sezonie Kszczota

Angelika Cichocka czasem 4.19,58 poprawiła rekord Polski na milę. Zawodniczka SKLA Sopot zajęła czwarte miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Wygrała Kenijka Hellen Obiri - 4.16,56. Najlepszy swój wynik w sezonie na 800 m uzyskał Adam Kszczot - 1.45,21. Cichocka rekord kraju poprawiła o ponad trzy sekundy. Od 1996 roku należał on do Anny Brzezińskiej i wynosił 4.23,08. Mistrzyni Europy na 1500 m jest w tym sezonie w życiowej dyspozycji. Ostatnie dni spędziła w Sankt Moritz, gdzie przygotowuje się do sierpniowych mistrzostw globu.

Czwarty był w konkursie dyskoboli Robert Urbanek. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki w ostatniej i zarazem najlepszej próbie uzyskał 64,51. W Londynie startować miał też Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław). Wicemistrz olimpijski z powodu urazu wycofał się jednak z rywalizacji. Wygrał lider tegorocznej tabeli wyników Szwed Daniel Stahl - 66,73.

Po raz pierwszy w historii polski chodziarz uzyskał czas poniżej sześciu minut na milę. To nietypowy dystans, rozgrywany bardzo rzadko. Zawody w Londynie miały jednak doskonałą obsadę. Najszybciej na metę dotarł Brytyjczyk Tom Bosworth, jego czas 5.31,08 to nieoficjalny rekord świata. Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) był czwarty - 5.49,63 i poprawił 41-letni nieoficjalny rekord Polski. Zdyskwalifikowany został Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków).

Najlepszy swój tegoroczny wynik na 800 m osiągnął Adam Kszczot (RKS Łódź) - 1.45,21. Wicemistrz świata zajął szóste miejsce, ale bieg był bardzo szybki. Zwycięzca z Botswany Nijel Amos uzyskał 1.43,18. To najlepszy czas sezonu na tym dystansie.

Kszczot ostatnie dni spędził w Zakopanem, gdzie ciężko pracował. Niedzielny start w Londynie miał być jedynie sprawdzianem w silnej stawce.

Nie do końca zadowolony ze swojego występu w skoku w dal jest zapewne Tomasz Jaszczuk. Zawodnik WLKS Nowe Iganie osiągnął 7,66 i był ósmy. To jego najgorszy występ w sezonie. Wygrał Amerykanin Jeff Henderson, który jako jedyny przekroczył osiem metrów - 8,17.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi 16 lipca w Rabacie.

 

Źródło: PAP foto: PAP/EPA/Koen Van Weel

Nie dodano jeszcze komentarzy.