Kalendarz Reprezentacji
Piątek 26.05.2017

Polska – Armenia 14:6 w towarzyskim meczu bokserskim

Reprezentacja Polski w boksie pokonała Armenię 14:6 w towarzyskim meczu rozegranym w Kielcach. Po spotkaniu trener Karol Chabros podał skład kadry na mistrzostwa Europy, które w czerwcu rozegrane zostaną na Ukrainie. 

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji Polacy objęli prowadzenie 2:0, bo w kategorii do 49 kg swoją walkę walkowerem wygrał Jakub Słomiński. Kolejne cztery pojedynki biało-czerwoni wygrali już na ringu i prowadzili 10:0. Niemoc gości przerwał dopiero w kategorii półśredniej Vladimir Markarjan, pokonując niejednogłośnie na punkty Damiana Kiwiora. Zwycięstwo polskiej reprezentacji zapewnił w wadze średniej kielczanin Daniel Adamiec, który stosunkiem głosów 3:0 pokonał Yura Darabjana. Wynik ustalił w wadze superciężkiej Aleksander Stawirej po zwycięstwie nad Gurgenem Hovhanisjanem.

Spotkanie w stolicy regionu świętokrzyskiego rozegrano w ramach projektu Polskiego Związku Bokserskiego "Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego". W poprzednich pojedynkach z tego cyklu w marcu Polska pokonała w Ostrowcu Św. Białoruś 14:10, a w kwietniu biało-czerwoni wygrali w Brodnicy z Niemcami 12:8.

Po spotkaniu trener Chabros podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które w dniach 14-25 czerwca odbędą się w Charkowie na Ukrainie. Jedyna niewiadoma dotyczy kategorii do 91 kg, gdzie o nominację walczą Igor Jakubowski i Jan Sosnowski.

 

Skład reprezentacji Polski na ME w Charkowie:

Kategoria do 49 kg – Jakub Słomiński (Wda Świecie), do 52 kg – Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin), do 56 kg – Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), do 60 kg – Adrian Kowal (Olimp Lublin), do 64 kg – Mateusz Polski (Róża Karlino), do 69 kg – Damian Kiwior (Tiger Tarnów), do 75 kg – Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce), do 81 kg - Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin), do 91 kg – Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) lub Jan Sosnowski (Zawisza Bydgoszcz), +91 kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz).

 

W ramach projektu "Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego" w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwa spotkania. Na 22 września zaplanowano pojedynek Polska - Irlandia, a na 27 października Polska - Turcja. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/Piotr Polak

Nie dodano jeszcze komentarzy.