Kalendarz Reprezentacji
Środa 14.12.2016

Gevor kolejnym rywalem Włodarczyka na drodze do mistrzostwa świata

Najbliższym rywalem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka będzie Ormianin Noel Gevor. Pojedynek będzie oficjalnym eliminatorem do walki z Rosjaninem Muratem Gasijewem - bokserskim mistrzem świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej. 

"Diablo i Noel Gevor wyznaczeni do walki eliminacyjnej IBF. Zgodnie z planem" - napisał na Twitterze współpromotor Włodarczyka, Andrzej Wasilewski. Inną opcją dla Włodarczyka była walka o tytuł WBC Interim z Łotyszem Mairisem Briedisem. Z nim jednak spotka się Niemiec Marco Huck.

"Zmusiliśmy Hucka do wyboru IBF lub WBC. Wybrał WBC, więc Diablo ma finalny eliminator IBF... WBC też pilnujemy. Świetnie to rozegraliśmy" - dopisał na Twitterze Wasilewski.

Zaskoczenia nie ukrywał Włodarczyk, który w sobotę we Wrocławiu pokonał na punkty Niemca ormiańskiego pochodzenia Leona Hartha. Stawką pojedynku był pas interkontynentalny IBF wagi junior ciężkiej.

- Dopiero teraz się o tym dowiedziałem. Cieszę się, bo nie ukrywam, że moim celem jest odzyskanie mistrzowskiego pasa - powiedział PAP 35-letni pięściarz.

Włodarczyk to były mistrz świata federacji IBF i WBC w wadze junior ciężkiej. 

 

Źródło: PAP foto: PAP/Marcin Bielecki

Nie dodano jeszcze komentarzy.