Kalendarz Reprezentacji
Poniedziałek 19.09.2016

Andrzej Wawrzyk z pasem mistrza Polski

Na gali bokserskiej w Ergo Arenie w Gdańsku doszło do pojedynku o pas mistrza Polski, w którym Andrzej Wawrzyk zmierzył się z Albertem Sosnowskim. Wawrzyk sięgnął po pas mistrza po tym, jak "Dragon" poddał się w piątek rundzie z powodu kontuzji.

Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) od początku kontrolował walkę. W pierwszej rundzie imponował dynamiką i szybkością, a jego lewe proste siały spustoszenie w obronie Sosnowskiego. W drugiej rundzie pięściarz do ataków dołączył prawą rękę. Ambitny Sosnowski (49-8-2, 30 KO) próbował skracać dystans, ale młodszy rywal był jednak czujny w defensywie. Po jednym z ciosów Wawrzyka pod "Dragonem" ugięły się nogi, ale przed nokdaunem pięściarza uratował gong kończący rundę.

W trzeciej odsłonie Sosnowski rozluźnił się i stopniowo przechodził do ataku zadając ciosy lewym sierpowym. Po tej próbie zintensyfikował swoje ofensywne poczynania, co podkreślił jeszcze w końcówce starcia. W czwartej rundzie znów przeważał Wawrzyk zamykając byłego mistrza Europy przy linach. Sosnowski wracał do narożnika z rozbitym lewym łukiem brwiowym.

W piątej odsłonie pewnie dominował Wawrzyk, choć w jego ciosach brakowało precyzji. Kontuzja Sosnowskiego pogłębiała się jednak, a w przerwie po piątym starciu narożnik 37-latka zdecydował się na poddanie.

Dla Wawrzyka był to szósty kolejny triumf przed czasem. Do tej pory krakowianin przegrał tylko raz, ulegając Aleksandrowi Powietkinowi w 2013 roku.

 

Źródło: bialoczerwoni.com.pl/Sportowe Fakty

Nie dodano jeszcze komentarzy.